پارک سیاحتی، تفریحی باغلارباغی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهر تبریز احداث گردیده‌است، یکی از ۳ پارک مهم این شهر است (ائل‌گلی، باغلارباغی و باغ گلستان). درب‌های ورودی این پارک، همه‌روزه در ساعت ۱۶ باز می‌شود و در ساعت ۲۴ بسته می‌شود و عدهٔ زیادی از مردم در این ۸ ساعت، از این پارک استفاده می‌کنند.

پارک باغلارباغی در مجاورت «بلوار ۲۹ بهمن تبریز» و در ضلع شمالی ورودی کوی ولی‌عصر و جنب «پارک ولی‌عصر» واقع شده‌است.

شهربازی

شهربازی پارک باغلارباغی، دارای امکانات تفریحی فراوانی، از جمله «کشتی صبا»، «قطار»، «آبشار»، «کلبه وحشت»، «کلبه شادی»، «رنجر»، «دوچرخه هوایی» و… است که بزرگ‌ترین شهربازی در تبریز و منطقهٔ شمال‌غرب کشور محسوب می‌شود.

باغ وحش

باغ وحش مجموعهٔ باغلارباغی، به نظر نگهدارندگان آن یکی ازامکانات تفریحی آن است و در این مکان، بیش‌ترین تعداد حیوانات وحشی شهر تبریز نگهداری می‌شوند و به همین دلیل، این مکان به «باغ وحش تبریز» معروف شده‌است اما شرایط نگهداری از این حیوانات بی پناه و مظلوم نه تنها در حد پائین ترین استانداردهی جهانی نیست بلکه بسیار اسفناک ووحشتناک است به طوری که کوچک بودن قفسهای حیوانات بزرگی چون خرس و شیر به حدیست که فقط میتوان آن را با سلول انفرادی برای انسانها مقایسه کرد.شایسته است قبل از شکایت انجمن ها وگروههای طرفدار حقوق حیوانات در ایران و جهان از باغلارباغی از این وضع نابسامان کاری کرد که باغ وحش برازنده شهر اولین ها تبریز شود واین کار با مشورت صاحبنظران ممکن به نظر میرسد.عمده ترین دلیل تعجب بازدیدکنندگان از کوچک بودن قفسهای حیوانات بینوا بوده است

رستوران

پارک باغلارباغی دارای یک رستوران بزرگ است که در ورودی آن واقع شده‌است و روزانه پذیرای عدهٔ زیادی از شهروندان و مسافران می‌باشد.

بوفه‌ها

در مجموعهٔ باغلارباغی چند بوفه وجود دارد که در زیر درختان انبوه و در زیر آلاچیق‌هایی ایجاد شده‌اند. در این بوفه‌ها، چای، قهوه، بستنی، کیک و… فروخته می‌شوند.